Dofinansowanie do kursów
Zdobądź dofinansowanie do kursów i szkoleń 5 / 5 ( 3 votes )
Kurs zobowiązani są odbyć wszyscy Ci, którzy przewożą towary niebezpieczne w transporcie drogowym. Brak aktualnego zaświadczenia ADR zagrożone jest wysoką karą pieniężną! Nie ryzykuj więc i zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej już dziś!
W szkoleniu na przewóz materiałów niebezpiecznych ADR może wziąć udział osoba, która:
ukończyła 21 lat,
spełnieni wymagania określone w przepisach prawa o ruchu drogowym i o transporcie drogowym w stosunku do kierowców wykonujących przewóz drogowy.
jeżeli ubiegasz się o wydanie zaświadczenia ADR po raz pierwszy
w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas – 18 godzin zajęć teoretycznych oraz na każdych 5 uczestników dodatkowo godzina zajęć praktycznych;
w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach – 13 godzin zajęć teoretycznych oraz na każdych 5 uczestników dodatkowo godzina zajęć praktycznych.
jeżeli ubiegasz się o przedłużenie zaświadczenia ADR
w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas – 14 godzin zajęć teoretycznych oraz na każdych 5 uczestników dodatkowo godzina zajęć praktycznych;
w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach – 6 godzin zajęć teoretycznych oraz na każdych 5 uczestników dodatkowo godzina zajęć praktycznych.
W celu przedłużenia ważności zaświadczenia ADR kierowca jest obowiązany, w okresie 12 miesięcy poprzedzających datę upływu ważności zaświadczenia ADR, ukończyć kurs ADR doskonalący i złożyć z wynikiem pozytywnym egzamin. Po spełnieniu tych wymagań Marszałek Województwa przedłuża ważność zaświadczenia ADR na okres kolejnych 5 lat od dnia upływu terminu ważności dotychczasowego zaświadczenia ADR, wydając nowe zaświadczenie ADR. Nowe zaświadczenie ADR przesyła się kierowcy za zwrotnym potwierdzeniem odbioru na adres wskazany we wniosku o wydanie wtórnika
Rozpoczęcie szkolenia:
25.03.2021 – godz. 15:30
Kurs zostanie uruchomiony w przypadku skompletowania grupy.
UWAGA warunkiem rezerwacji terminu jest dokonanie wpłaty zaliczkowej.
Więcej informacji
Kurs podstawowy w ramach kursu ADR początkowego lub doskonalącego prowadzony łącznie z kursem specjalistycznym, może odbywać się w formie kursu zintegrowanego. W przypadku kursu zintegrowanego zajęcia praktyczne przeprowadza się jeden raz dla całego kursu.
Aby dowiedzieć się więcej, rozwiń poszczególny punkt
Warunkiem wydania zaświadczenia potwierdzającego ukończenie odpowiedniego rodzaju kursu jest uczestnictwo w zajęciach zgodnie z programem kursu.
Dopuszcza się nieobecność na kursie w łącznym wymiarze nieprzekraczającym:
Do egzaminu dopuszcza się kierowcę, który posiada zaświadczenie o ukończeniu kursu z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych.
Egzamin przeprowadza się w formie testu pisemnego, składającego się z pytań jednokrotnego wyboru z trzema możliwymi odpowiedziami.
30 pytań – w przypadku egzaminu z zakresu szkolenia podstawowego w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas;
18 pytań – w przypadku egzaminu z zakresu szkolenia specjalistycznego w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach.
60 minut – w przypadku egzaminu z zakresu szkolenia podstawowego w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas
40 minut – w przypadku egzaminu z zakresu szkolenia specjalistycznego w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach
Egzamin uważa się za zdany, jeżeli osoba egzaminowana udzieli poprawnych odpowiedzi na co najmniej 2/3 pytań z każdego zdawanego testu.
Osoba, która ukończy kurs i złoży z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy, otrzyma zaświadczenie ADR ważne na okres 5 lat.
Pomożemy Ci wybrać odpowiedni rodzaj kursu. Niestety Polskie przepisy nie dopuszczają możliwości wykonania kursu ADR w formie zajęć on-line.
Program kursu różni się w zależności od wybranego rodzaju szkolenia.
Zajęcia są prowadzone przez specjalistów i doradców ADR z wieloletnią praktyką jako wykładowca.
Egzamin jest przeprowadzany przed Komisją powołaną przez Marszałka Województwa w Ośrodku Szkolenia ATUT.
Do egzaminu mogą przystąpić osoby, które otrzymały zaświadczenie o ukończeniu kursu z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych (ADR).
Zaświadczenie ADR jest wydawane w formie plastikowej karty i jest wytwarzane przez Polską Wytwórnie Papierów Wartościowych. Po zdanym egzaminie przyjdzie pocztą na adres wskazany we wniosku – domowy adres kierowcy.
Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz. U. Nr 227, poz. 1367, z późn. zm.);
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 21 listopada 2019 r.zmieniające rozporządzenie w sprawie prowadzenia kursów z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych (Dz.U. 2019 poz. 2383).
Zdobądź dofinansowanie do kursów i szkoleń 5 / 5 ( 3 votes )
Szukasz nowej drogi rozwoju zawodowej, bez wieloletniego przygotowania? A może chciałbyś znaleźć pracę, który przyniesie satysfakcjonujące zarobki? Jeśli lubisz jeździć samochodem, nie przeraża Cię ciągły ruch i zmiana otoczenia, lubisz […]
Często zdarza się, że przedsiębiorca prowadząc w różnych dziedzinach działalność gospodarczą, chce wykorzystać swój transport na przykład w celu dowiezienia swoich pracowników lub swoich maszyn do miejsca wykonywania pracy. Przewóz […]